NEOGAGE – prezentacja aplikacji do nadzorowania wyposażenia pomiarowego

Mina audytora, któremu pokażesz ostatnie świadectwo do przyrządu bezpośrednio na produkcji? Bezcenne.

Kilka dni temu światło dzienne ujrzała nowa odsłona naszej aplikacji dedykowanej do zarządzania narzędziami pomiarowymi – NEOGAGE. Aplikacja będąca kontynuacją projektu AKP Manager jest obecnie najbardziej zaawansowanym i wyrafinowanym narzędziem dostępnym na rynku.

Co potrafi NEOGAGE?

NEOGAGE przeznaczony jest do zarządzania wyposażeniem pomiarowym zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001 oraz bardziej wymagających standardów jak ISO 10012 czy ISO 17025. Dzięki ogromnym możliwościom konfiguracji może również posłużyć jako narzędzie do zarządzania wszelkim inwentarzem wymagającym okresowych przeglądów (jak np. sprzęt BHP czy podlegający pod UDT).

Najważniejsze funkcjonalności aplikacji:

karta ewidencja narzędzia pomiarowego

– pełna ewidencja narzędzi pomiarowych, pomocniczych i innych zdefiniowanych przez użytkownika rodzajów, wraz z kompletną historią działań

– ewidencja miejsc użytkowania oraz użytkowników narzędzi

harmonogram przeglądów narzędzi

– zarządzanie harmonogramem kontroli i przeglądów, wraz z planowaniem i automatycznymi przypomnieniami o nadchodzących działaniach

– narzędziownia umożliwiająca rejestrację wydań i zwrotów

– gromadzenie dokumentów zewnętrznych w postaci załączników, np. skanów

– sporządzanie dokumentów wewnętrznych, jak np. sprawdzeń i wzorcowań w oparciu o kompletne instrukcje wzorcowania


22

– orzekanie o zgodności, porównywanie względem tolerancji, wpisywanie wyników bezpośrednio w aplikacji

– monitorowanie zużycia i zmian wskazań przyrządów w czasie – czytelne wykresy

– analiza i planowanie kosztów działań związanych z narzędziami

– zaawansowane zarządzanie użytkownikami aplikacji wraz z rejestracją aktywności

– praca z etykietami kalibracyjnymi z kodami QR, co dzięki specjalnej wersji mobilnej umożliwia dostęp do wszystkich danych i pełną funkcjonalność z urządzeń mobilnych jak np. smartfon czy tablet

– statystyki i raporty związane z użytkowaniem narzędzi

Co wyróżnia NEOGAGE?

NEOGAGE jest aplikacją działającą w komputerowej chmurze. To znaczy, że dostęp do danych możliwy jest z dowolnego miejsca i urządzenia łączącego się z internetem. Dane przechowywane są na bezpiecznych serwerach zapewniających ciągły dostęp do aplikacji. Aplikacja nie ma ograniczenia odnośnie ilości stanowisk – możliwa jest praca wielu użytkowników jednocześnie dzięki unikalnym kontom.

Autorski, nowatorski interfejs oferuje niespotykaną elastyczność i możliwość konfiguracji. Każdy użytkownik pracuje na spersonalizowanej wedle własnych potrzeb wersji. Widoki i tabele zawierają interesujące dane w dowolnym układzie. Każda tabela umożliwia bezpośredni wydruk zwartości na podstawie aktywnych filtrów – nawet kilku jednocześnie. Stworzenie raportu czy wykazu zajmuje kilka kliknięć.

Dzięki uwolnieniu od stanowiska komputerowego NEOGAGE daje zupełnie nowe możliwości pracy w terenie. Po zeskanowaniu etykiety z kodem QR naklejonej na przyrząd, użytkownik dostaje dostęp do wersji mobilnej, która pozwala na przykład na wyświetlenie ostatniego świadectwa wzorcowania czy wydanie lub przyjęcie przyrządu – i to wszystko nawet na produkcji lub w oddziale firmy. Etykiety mogą być drukowane na trwałych laminowanych taśmach ze specjalnym, mocnym klejem. Zapewnia to ich trwałość i czytelność w warunkach produkcyjnych.

Zestaw wyposażony w bezprzewodową drukarkę etykiet otwiera drogę do stworzenia w pełni mobilnego stanowiska zdolnego aktualizować etykiety na przyrządach w trakcie przeglądów w dowolnym miejscu.

etykiety kalibracyjne na przyrządy

Etykieta kalibracyjna z kodem QR

Praca z NEOGAGE jest lekka i przyjemna. Aplikacja wykorzystuje najnowsze rozwiązania informatyczne znane z innych serwisów internetowych i aplikacji działających przez przeglądarkę. Wszelkie dane dostępne są po wykonaniu dosłownie kilku kliknięć.

Dla kogo NEOGAGE?

NEOGAGE dostępny jest w kilku pakietach dopasowanych do potrzeb klienta. Niezależnie od branży, wszędzie tam, gdzie konieczne jest przestrzeganie wymagań norm – NEOGAGE spełni swoje zadanie, jednocześnie pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze. Nowoczesne przedsiębiorstwa korzystające z rozwiązań sieciowych i zaawansowanych systemów informatycznych natychmiast docenią zalety proponowanego przez nas sposobu pracy z narzędziami. Im większy zakład, im więcej oddziałów i narzędzi posiada, tym szybciej i wyraźniej wdrożenie NEOGAGE przyniesie wymierne korzyści.

NEOGAGE doskonale sprawdza się również u klientów, u których zaawansowane systemy ERP i dostępne w nich moduły okazują się zbyt rozbudowane lub odwrotnie – niewystarczające. NEOGAGE został napisany na podstawie wieloletniej współpracy metrologów i klientów z różnych branż – od spożywczej po lotniczą, dzięki czemu jest idealnym narzędziem dopasowanym do realizacji swojego zadania.

Proponowany przez nas system pracy w chmurze pozwala uwolnić się od segregatorów i ster papierów. Wszystkie dokumenty związane z realizacją procesu nadzorowania narzędzi pomiarowych mogą być przechowane w postaci skanów i dostępne zawsze i wszędzie. Efektywnie i proekologicznie.

Jak mogę wypróbować NEOGAGE?

Na początek proponujemy przetestowanie wersji demonstracyjnej. Nie ma obawy o poświęcony na wprowadzanie danych czas – po zakupieniu dostępu do pełnej wersji, wszystkie dane pozostaną dostępne dla użytkownika.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected] lub pod numerem telefonu 32-85-35-830.

Strona aplikacji: www.neogage.pl

Dostępne pakiety aplikacji NEOGAGE:

 

Dodaj komentarz