Suwmiarka Bocchi – następca VIS-a?

Witam po dłuższej przerwie,

Zainspirowany niekończącymi się pytaniami klientów o dostępność owianych legendą suwmiarek rodzimej produkcji marki VIS, postanowiłem rozpocząć poszukiwania urządzeń o możliwie najbliższej im konstrukcji. I tak w moje ręce trafiła suwmiarka włoskiego producenta, firmy Bocchi, która wydaje się być narzędziem wręcz bliźniaczym.

Bocchi to firma specjalizująca się w wytwarzaniu precyzyjnych przyrządów pomiarowych, która kładzie nacisk na najwyższą jakość swoich produktów. Oprócz tradycyjnych przyrządów do pomiaru długości i kąta, firma oferuje również wytwarzanie indywidualnych narzędzi i sprawdzianów według specyfikacji klienta.

Wracając do suwmiarki – opisując urządzenie użyłem na wstępie słowa „bliźniaczy”, co należy w tym przypadku odczytywać jako identyczny. Ta sama konstrukcja i elektronika firmy Sylvac, nawet oznaczenia liniału pozostały niezmienione.

suwmiarka VIS

Fot. 1. suwmiarka VISsuwmiarka bocchiFot. 2. suwmiarka Bocchi

Kto miał okazję pracować na suwmiarkach VIS, ten poczuje się jak w domu. Użyte materiały są bardzo wysokiej jakości. W obu modelach zastosowano dokładnie tę samą elektronikę firmy Sylvac, a więc obsługa jest również identyczna. Suwmiarka posiada poziom zabezpieczenia IP65. Wszystkie te czynniki pozwalają spodziewać się długiej żywotności narzędzia. Sam fakt, iż urządzenie produkowane jest we własnym zakładzie produkcyjnym we Włoszech napawa pewnym optymizmem.

Szybkie sprawdzenie urządzenia na płytce wzorcowej oraz pierścieniu nie przynosi niespodzianek – urządzenie spełnia wymagania normy DIN 862, co jednak nie powinno dziwić szczególnie w przypadku urządzenia nowego.

suwmiarka bocchiwzorcowanie suwmiarki vis

To co najbardziej mnie (i zapewne większość klientów) interesuje to oczywiście trwałość, a tą będziemy weryfikować w czasie użytkowania. Tym bardziej, że katalogowa cena urządzenia –  ok. 150 EURO plasuje je zdecydowanie w towarzystwie z górnej półki.

Podsumowując – wszyscy Ci, dla których suwmiarki marki VIS wciąż pozostają niedoścignionym ideałem jakości i trwałości, zdecydowanie powinni przyjrzeć się prezentowanemu tutaj modelowi. Nie ma się nawet szczególnie nad czym rozpisywać – jest to doskonale znana i sprawdzona konstrukcja firmy Sylvac. Suwmiarka włoskiego producenta jest godna polecenia szczególnie wymagającym klientom, którzy szukają urządzenia na lata.

Wyłącznym dystrybutorem suwmiarek marki Bocchi w Polsce jest firma Saweron z Bydgoszczy: http://www.saweron.pl/.

Dodaj komentarz